PRZEMYSŁ 4.0

Inwestycje w robotyzacje i automatyzacje = inwestycje w ludzi

Miało być samo hasło ale rozwiniemy myśl !

Idee można rozwinąć w polskich realiach o to, iż inwestując w automatykę możemy w dobie braku ludzi do pracy rozwijać wewnętrzne systemy szkoleń, edukacji, inwestowania w studiowanie pracowników. Pozwoli to docelowo przenosić ich na bardziej efektywne stanowiska gdzie jest tworzona wartość dla klientów i przewagi konkurencyjne dla firmy.

W dobrze zaplanowanych inwestycjach  - łatwiej jest wygospodarować czas i miejsce dla przemiany zadań i obowiązków dla ludzi. Ma to znaczenie gdyż wiele osób tkwi w miejscu jeżeli chodzi o możliwość kariery lub na sztucznie stworzonych stanowiskach.

Wtedy nowe inwestycje w automatykę a docelowo w robotykę będą faktyczną zmianą w rozwoju pracowników - edukacja, wzrost kompetencji, bardziej twórcze stanowiska, docelowo wzrost płacy. Ideowo - jest to droga odejścia ludzi od prac prostych, powtarzalnych, męczących psychikę i ciało.

1 komentarz:

  1. Oj, chyba gdzieś się artykuł zapodział ;) Myślę, że cała idea przemysł 4.0 w Anegis została bardzo dokładnie opisana na ich stronie, warto zapoznać się z artykułem aby móc z większą dozą pewności stwierdzić, czy jesteśmy na to gotowi :)

    OdpowiedzUsuń

Pomysł NOWA ZEBRA plus 2